3 CVIKY PRO ZDRAVÁ ZÁDA BEZ BOLESTI

Cvičení, které jde až k samé podstatě fungování lidského těla. izolovanou a úzce zaměřenou formou posiluje svaly, rovná tělo a odtraňuje bolest.

Rozhovor Hanky Toufarové s Vladimírem Krocem na Český rozhlas plus.

 

„Je to metoda, která vás jednoduše zbaví bolesti. Protahujete vlastně jednotlivé svaly tak, aby vaše tělo fungovalo správně a vy jste ho nepřetěžovali,“ popisuje Hanka Toufarová. Metoda se zaměřuje hlavně na chronickou bolest zad, kyčlí a ramen. Pohyb je totiž ta nejlepší terapie.

Pro všechny z kanceláře máme 3 skvělé cviky:

Pro ty, kteří celý den sedí a správně se jim neprokrvuje dolní partie nohy:
Stoupněte si a dejte nohy do 90° na šířku pánve. Tak, aby kotník, koleno a kyčel byly v jedné rovině. Propleťte si ruce v týl a tlačte ramena dolů, lopatky k sobě a lokty dozadu tak, aby se vám hrudní koš vyklenul. Stačí minutka, ale zkuste to co nejčastěji celý týden a Hana Toufarová vám garantuje, že to už během jednoho týdne na sobě taky poznáte.

Posilování flexorů kyčlí:
Sedíte u stolu, nohy máte v rovině pánve a jednu nohu zvednete tak 10 cm nad podložku. Tím posilujete flexory kyčle, které mohou za vaši správnou chůzi. Pokud máte tyto svaly nějak zkrácené, tak se to prý pozná houpavou chůzí, nebo při chůzi tzv. dupete. Nohy střídavě zvedáte a pokládáte.

Stojíte správně?
Problémy se zády, bolestí beder, ramen a hlavy mohou vzniknout i pokud „jen“ špatně stojíte. Obvykle totiž člověk váhu nerovnoměrně rozděluje na jednu, nebo druhou nohu. Ale správně stojíte jen ve chvíli, kdy svou váhu dobře rozložíte na obě nohy. Dlouhodobé stání pak prý rozhodně dobré funkci vašeho těla neprospívá.

Cvičení pro všechny

Od dětí po seniory, vrcholové sportovce i lidi z kanceláře. Online skupinové lekce jsou určené jako prevence a kompenzace bolestí a přetěžování.

„Jedinou podmínkou, kdy nemůžete do skupiny, je, když trpíte akutní bolestí. V takovém případě je pro vás určena individuální terapie, kde se nastaví cvičení na míru.“

Čro plus

%d bloggers like this: