NESPĚCHEJ NA SVOJE TĚLO

tělo potřebuje čas K UZDRAVENÍ

Celé roky jsi zanedbával jeho náznaky. Dlouho jsi ignoroval všechny signály a bolesti. A pak po něm chceš, aby začalo ihned zase 100% fungovat, protože jsi zašel jednou na fyzioterapii? Takhle to BOHUŽEL nefunfuje.

Kondice našeho těla obsahuje roky mnoha informací z mnoha oblastí. Čím jsme jej krmili, jak moc jsme jej přetěžovali, jak jsme jej používali, jakými krémy jsme jej natírali, jak často jsme odpočívali, kolik vody jsme pili, jak dobře jsme spali…

Naše tělo zvládne hodně. Ale nevydrží to donekonečna.

Naše tělo je dokonalé. Umí si poradit i s dlouhodobým přetěžováním, nedostatkem vitamínů nebo spánku. Ale vydrží to jen v případě, že je to jakási „nouzovka“ a trvá chvíli.

Když jsme například nemocní, nemůžeme cvičit, každá aktivita nás zmáhá, nemáme dostatek energie. Ale to jen do doby, než jsme opět plně při síle a začneme mít zase chuť starat se o sebe a svoje tělo. Začneme pomalu s procházkami, opět se uvidíme s přáteli na kávě, naše hlava začne plodit nové nápady, dostaneme chuť na pořádnej trénink, začne nám proudit krev v žilách. V tomto případě byl výpadek v pořádku a jsme schopni se brzo vrátit zpět do normálu. Ale co když se o svoje tělo nestaráme správně z dlouhodobého hlediska?

Nedostatek energie, chuti do života, bolesti

Když dlouhodobě ignorujeme volání těla o pomoc, nebude tak snadné se vrátit zpět. Musíme totiž nejprve přijít na to, co je spouštěčem našich problémů, jak dlouho děláme něco špatně a teprve potom můžeme stanovit, jak dlouho nám může trvat, než se dostaneme k vytouženému cíli.

Pokud jsi posledních několik let ignoroval, že sedíš 10 hodin denně za PC, hrbíš se, jednu ruku máš na myši a druhou na klávesnici, u toho koukáš lece doleva a sedí š pravou nohou přes levou, musíš počítat s tím, že náprava bude několik měsíců. Možná let. A pravděpodobně k tomu budeš potřebovat odborníka. Protože čas běží, doba se zrychluje ale nikdo nás neučí vše balancovat a správně kompenzovat.

SPOLUPRÁCE S ODBORNÍKEM JE SPRÁVNÝ ZAČÁTEK

Pokud už jsi tak daleko, že jsi zašel za odborníkem, pravděpodobně si začínáš také uvědomovat, že je důležité, jak sedíš v práci, jak vypadá tvoje chůze, kolik vypiješ vody a jak používáš tělo ve volném čase. Gratuluji 🙌 Jsi na dobré cestě. Ale jsi na začátku.

Pokud se o něco roky nestaráš, bude prostě chvíli trvat, než uvidíš požadovaný výsledek.

Nevzdávej to po první zatáčce. Běž za svým terapeutem aspoň 3x. Ber to jako dlouhodobou spolupráci a investici do sebe sama. Nečekej zázraky na počkání. Makej na sobe. Mysli na svoje tělo. Srovnej si špičky. Narovnej záda. A dělej to stále dokola.

Jakmile začneš svoje tělo opravdu vnímat, už se nikdy neohlídneš zpět. Pocítíš rozdíl. A ten tě bude dokola motivovat k dalším a dalším uvědoměním. A je jedno, jeslti na to jdeš přes individuální lekce a plány na míru, nebo skupinová cvičení, která tě možná více motivují. Každý potřebujeme jiný přístup. Ale je na každém z nás, aby ten, který mu vyhovuje, našel a následoval.

pohyb-bezbolesti-hanka-toufarova-cviceni-terapie-sport-zada-krk-bolest-navyky-praha-lekce-konzultace-odstranenibolesti-painfree-zdravazada-zdravetelo-telo-peceotelo-postura-postural-posture-egoscue-zdravotni-cviky-navyky-motivace

Dopřej sI pohybovou terapii, díky které MÁŠ novou šanci na AKTIVNÍ A zdravÝ život. OBNEJDNEJ SE JEŠTĚ DNES.

%d bloggers like this: