KOMPENZACE JE NEJLEPŠÍ PREVENCÍ BOLESTI

PROČ KOMPENZOVAT, KDYŽ MĚ NIC NEBOLÍ?

Pokud patříte k hrstce jedinců, které zrovna netrápí bolest, můžete se považovat za opravdu šťastné. Ale pozor. Také to může být tak, že vás ZATÍM nic nebolí. To je velmi důležité si uvědomit. Chronická bolest totiž přichází pomalu a plíživě. Příčinou jsou špatné pohybové návyky. Ty, které děláme denně. Způsob, jakým spíme, stojíme, sedíme, chodíme a hýbeme se má největší vliv na to, zda nás budou či nebudou brzy bolet záda, kyčle, ramena atd.

PREVENCE JE NEJLEPŠÍ LÉK

Bohužel jsme nebyli vychováni k preventivním opatřením a se vším čekáme, až je to opravdu nevyhnutelné. Prevence je velmi opomíjený jev a nebere se moc vážně.
Přestože je zdraví pokládáno za jedno z největších bohatství, které máme a často tak o něm mluvíme, nechráníme si ho. Autu pravidelně měníme olej, umýváme a leštíme ho, kontrolujeme pneumatiky a před zimou a deštěm jej schováme do garáže. Svoje zdraví si ale nehlídáme. Ničíme jej tolika různými způsoby, že nás ani nenapadne, že bychom mohli žít bez bolestí, bez omezení a mohli být aktivní a soběstační až do vysokého věku.

Prevenci do nás bohužel nevštípí ve škole. Sice často slýcháme, že se musíme hýbat, vyváženě jíst, spát, dodržovat pitný režim, ale nikdo nám neřekne, že nás čeká řada návštěv různých lékařů, prášky, dlouhá léčba a neschopnost dělat vše, co tak milujeme například jen proto, že máme špatné pohybové návyky.

Někdy trvá roky, než se projeví. Ale tím pádem také dlouho, než se napraví. Od malička jsme zvyklí běhat, skákat, lozit, hrát si. Jsme aktivní a neustále v pohybu. V šesti letech jsme usazeni do lavic, kde sedíme dalších X let. Poté jdeme do kanceláře, za pokladnu nebo k výrobnímu pásu. Nikdo nás však nenaučil, jak tyto hodiny, dny a roky sezení nebo ustavičného stání správně vykompenzovat. Adekvátní kompenzace je totiž nejlepší prevence.

Zařaďte tento jednoduchý cvik každou hodinu. Ulevíte ramenům, protáhnete nohy i záda a bude se vám lépe pracovat.

KAŽDODENNÍ SEZENÍ JAKO PŘÍČINA MNOHA BOLESTÍ

Jedním z nejrozšířenějších nešvarů je již mnoho let fenomén špatného sezení, kterému podléhá stále větší množství populace. I přes skutečnost, že člověk nemusí v daném momentě cítit, že by ho špatné sezení trápilo či omezovalo, opak je pravdou. Většinou se problémy se zádovými svaly způsobené nesprávným sezením projeví až po delší době, kdy už může být pozdě.

Sedavé zaměstnání má v České republice cca 40 % lidí. A většina přiznává, že při svém výkonu práce své sezení nekontroluje. Např. v roce 2022 nás čeká přibližně 2080 pracovních hodin nesprávného sezení s možnými následky. A to se bavíme pouze o pracovní době. Jen se zkuste zamyslet, při jakých dalších příležitostech si vyberete raději židli, než stoj či pohyb… Dokonce jsme se dostali tak daleko, že od roku 2023 bude bolest beder oficiálně nemocí z povolání.


“Od ledna roku 2022 čeká české zaměstnance změna, kterou vítají zejména ti lidé, jejichž pracovní náplň jim způsobuje bolesti či dokonce poškození bederní páteře. Vláda v prosinci schválila návrh, nad kterým jásají zejména lidé trpící bolestmi zad. Od začátku roku 2023 se bude oficiálně jednat o nemoc z povolání. I přes skutečnost, že mnohým zaměstnancům se může pomoci s bojem proti bolavým zádům včasnou prevencí.”

JAK PŘEDEJÍT BOLESTI

Neznám nikoho, koho v životě nic nebolelo. Ale znám hodně lidí, které něco bolí již roky. Skoro každý klient, který přijde na individuální pohybovou terapii trpí bolestí již roky. Někdy jde o neochotu s ní cokoli dělat, dokud nepřejde v bolest nesnesitelnou. Často je ale důvodem také skutečnost, že nám nikdo neřekl, jak bolestem předejít.

Já se s vámi o toto tajemství podělím. Jde o správné postavení kloubů, funkci svalů a nastavení denních pohybových návyků tak, aby nedošlo k přetížení a tím pádem k bolesti. Jak snadné!

A právě diagnostika a na míru sestavený tréninkový plán vám pomůže špatné pohybové návyky odhalit, přeučit a nastavit správně tak, aby bolest ani nemusela přijít! Tělo je úžasný a samoléčící zázrak, který může fungovat správně, když víme, jak na to. Moje pohybová terapie vás nejen naučí správné kompenzační cviky, ale společně je zařadíme do vašeho běžného dne tak, aby se z nich stal příjemný denní rituál.

Tak to nenechte zajít tak daleko, až vám bolest omezí život a zakáže dělat milované věci a přijďte si i vy pro tréninkový plán na míru. Objednejte se dnes.

OBJEDNÁVKA POHYBOVÉ TERAPIE

Důvod návštěvy(required)

Máte názor či dotaz? Sdílejte jej!

%d bloggers like this: