HANKA TOUFAROVÁ: ROZHOVOR O RODINNÉM PODNIKÁNÍ

NENECHTE JAKÝKOLIV BUSINESS NIČIT RODINNÉ VZTAHY

“Hanka Toufarová, zakladatelka projetku POHYB BEZ BOLESTI a dcera stejnojmenné podnikatelky, nám přiblížila svou velmi osobní zkušenost z podnikání se svou maminkou. Podnikání s rodinou přináší nejen mnoho příležitostí ale také výzev a právě o těch jsme si s Hankou povídali. 

Hanka nám představí druhou stranu mince v rodinném podnikání, kdy pro zachování vlastního duševního zdraví a udržení dobrého vztahu s maminkou musela odejít z firmy a vrátit svůj podíl. Celou svoji cestu v detailech popisuje a podává rady, pro kohokoli, kdo se objeví na křižovatce mezi rodinou a firmou.”

Tak mne představil David ve svém podcastu, který se výjimečně netýká cvičení a pohybu. Proč jsem do tohoto tématu šla?

Hanka Toufarová: nenechte jakýkoliv business ničit rodinné vztahy

TERAPIE SDÍLENÍM ANEB PROČ JSEM KÝVLA NA SDÍLENÍ NEÚSPĚCHU

V dnešním světě sdílení exotických dovolených, úspěšných startupů a všeho s filtrem bych ráda viděla více autenticity a toho, co se nepovedlo. Jsem upřímný a otevřený člověk a vím, že by se mi žilo lépe, kdyby i okolí bylo více přijímající a pravdivé. Kdybychom si nemysleli, že za sdílení stojí pouze ty krásné, úspěšné a hvězdné historky, ale především ty, ze kterých se můžeme poučit. A tak jsem si šla popovídat s Davidem Krajíčkem, který pomáhá rodinným businessům a otevřela tak v jeho podcastu svůj neúspěšný pokus o vedení firmy.

Ani za 50 minut jsme se nedostali k závěru příběhu, který však vidíte zde. Závěrem je totiž, jak už to bývá, nový začátek. Vlastní projekt a vlastní cesta s všepropojujícím heslem #bezbolesti. V mém případě se totiž nejedná pouze o pohyb a terapii bez bolesti, ale také o stejný přístup ke klientům i sama sobě.

VZTAH MÉHO ŽIVOTA

Příběh, který se dotýká celého mého života, pro mne bylo velmi těžké vložit do slov. Nezranit nikoho, koho se moje povídání týká, zůstat objektivní a umět se srozumitelně z povzdálí podívat na něco, co poslední roky doslova požíralo moje nitro.

Vzhledem k obrovské propojenosti se svojí maminkou, která nejen nese stejné jméno, hlas i obličej, ale především poselství zdravého pohybu, jsem dlouhé roky živila její energii místo své. Rozvíjela její podnik místo svého. Plnila její nádobu, místo své. A právě díky tomuto extrémně dlouhému a intenzivnímu spojení jsem se ve snaze plnit roli managera její firmy dostala na hranici duševního i fyzického zdraví. Zároveň jsme nebyly daleko od ztráty toho nejdůležitějšího, co v životě máme – našeho vztahu, který pojila pupeční šňůra.


A tak jsem po 30 letech silného propojení a 3 letech businessového nesouladu vrátila nabídnutý podíl ve firmě, ukončila těžce vydobyté spolupráce, ztratila pomyslné světlo na konci tunelu a začala znovu a jinak. Se vší úctou ke všemu, co jsem se za tu dobu naučila, s klidem v srdci, že jsem zkusila vše, co bylo v mých silách, než jsem to položila.

95% nově založených byznysů zkrachuje

Záměrem bylo sdílet. Ukázat ostatním, že není ostuda, když se něco nepodaří. Veřejně a otevřeně ukázat, že někdy ani workholismus, stejná krev a dokonce jméno nestačí k souladu v podnikání. Připomenout, že 95% nově založených byznysů zkrachuje. Vysvětlit, že narodit se do rodinného businessu k úspěchu rozhodně nepatří.

Já jsem z firmy odcházela rok, sbírala přes půl roku a dotklo se to celého mého bytí, směřování i osobnosti. Ale věřím, že to tak mělo být a tahle transformace mě nakonec dovede tam, kam patřím.

POSLECHNI SI MOJE SDÍLENÍ

Ať už patříš do úzké skupiny těch, kteří založili či mají v plánu přebírat rodinnou firmu nebo si prostě jen myslíš, že každý podnikatel je úspěšný podnikatel a neúspěch je lepší zamést pod koberec, poslechni si tento díl.

✅Spotify

https://lnkd.in/eAuysv4c

✅Audioboom

https://lnkd.in/eK5Dkt_Z

✅Youtalk

https://lnkd.in/eGrs_fAa

Neboj se sdílet neúspěch. Neboj se jednat bez filtru. A hlavně nenech jakýkoliv business ničit rodinné vztahy. Chceš se podělit o vlastní příběh? Nebo vyjádřit podporu, souhlas, nesouhlas, cokoli? Napiš mi🙏

Máte názor či dotaz? Sdílejte jej!

%d bloggers like this: