MENTORING BEZ BOLESTI

UČÍM SE OD NEJLEPŠÍCH

V loňském roce jsem absolvovala roční mentoringový program Minerva21, který založila Rostya Gordon-Smith. Úžasná žena, kterou obdivuji z mnoha důvodů a jsem vděčná, že jsem ji mohla poznat po pracovní i osobní stránce. Rostya byla mimo jiné v roce 2001 jmenována jednou z 50 světových HR manažerů a v roce 2006 zvolena mezi 20 nejvlivnějšími ženami v České republice. 
(I ona si se mnou a svým synem zacvičila na své krásné zahradě a vzniklo pár videí, dle kterých si můžete cviky sami vyzkoušet.)

Vzhledem k tomu, že se jedná o ženský spolek a já jsem tou dobou vstoupila do období, kdy jsem měla potřebu rozvíjet svoje ženské stránky, byla jsem nachystaná na ženu, se kterou se budu jednou měsíčně osobně potkávat a konzultovat svůj pracovní růst. K mému překvapení jsem byla spárována s jediným mentorem tohoto ročníku, koučem olympioniků a profíkem v oblasti psychologie výkonu, práce s psychikou a emocemi v managementu, byznyse i sportu, Jiřím Kastnerem.

ČEKALA JSEM “EZO” ŽENU, DOSTALA JSEM KASTNERA

Potkali jsme se přesně před rokem. Stejná kavárna, zcela jiná já. Zpětně si vybavuji lehce vystrašenou, ale obrovsky odhodlanou holku, která netuší, co ji čeká ale má v plánu splnit vše zadané. Tak, jako doteď pokaždé. A statného sympatického muže s přísným ale přátelským pohledem a pevným stiskem ruky.

Netušila jsem, co mentoring obnáší ani kam mne zavede. Mám za sebou koučingy, terapie a různé metody, ale s mentorem spolupracuji poprvé. Mám mu říct svoji minulost, představy, ptát se na otázky, nechat se vést, psát si úkoly…?
Z prvního setkání jsem byla rozhozená. Neuměla jsem tou dobu přesně říct, jak má můj business vypadat, jaká je moje cílová skupina, kde se vidím za 5 let a především, kolik mi má můj business přinášet. Věděla jsem jen, že moje práce přináší velké výsledky všem,které trápí bolest a můj přístup mění lidem životy.

JAK PŘEMĚNIT VIZI V PODNIKÁNÍ

Tou dobou jsem zdlouhavě odcházela z pozice managera firmy FitPainFree, kterou jsem spoluvlastnila se svojí maminkou. Měla jsem velkou touhu postavit se na vlastní nohy, učit se a rozvíjet ale zároveň jsem vnímala velké mezery v mnoha oblastech. Především financích a mindsetu, na které je Jirka expert. Zkrátka jsem si přitáhla přesně to, co jsem potřebovala.

Vždy s úsměvem a správným mindsetem

HLAVA ROZHODUJE

Až nápadně podobající se motto, které jsem slýchala celé dětství právě od maminky, která mi byla trenérem. Její znělo “je to v hlavě” a obojí je pravda. Tenkrát jsem tomu ale nerozumněla tak, jako nyní. Přenastavení mindsetu a otevření se adekvátní finanční odměně byly pro mě nakonec dva nejdůležitější body naší spolupráce.

NEJVÍCE SE NAUČÍŠ MIMO KOMFORTNÍ ZÓNU

Mohla jsem k celé věci přistoupit tak, že požádám o jiného mentora a pojedu na vlně ženskosti, souznění a stejného pohledu na věc s novou mentorkou, na kterou jsem byla připravena. Od začátku jsem však věděla, že naše rozdíly v pohledu na určité věci jsou přesně to, co mě může posunout nejdál.

Několik měsíců jsem byla před našimi online setkáními nervózní. Věděla jsem, kam a proč mě Jirka směřuje, ale nebyla jsem ve stavu, kdy bych mohla očekávání naplnit. To mě vedlo k ještě větší nervozitě a neschopnosti vyjádřit se a cítila jsem, že se neposouvám, jak by bylo třeba. Přesto jsem si z každé hodiny odnesla spoustu uvědomění a posunů. Obecně bych to shrnula tak, že mi strhnul závoj z očí ve zcela jasných věcech, které jsem sama ze své pozice nebyla schopna vidět.

Když se “plácáte” v businessových začátcích tak, jako já, i s mnoha různými zkušenostmi prostě někdy děláte absolutně školácké chyby, které vám brání v rozvoji. A Jirka uměl vždy přesně píchnout do vosího hnízda. Do bodu, který se zdál zprvu bolestivý a náročný. Ale svým vedením a jasnými příklady mě motivoval to pochopit a následně změnit.

ZNOVUOBJEVENÍ VLASTNÍCH SCHOPNOSTÍ

Jedním z největších momentů pro mne bylo uvědomění, kolik už toho mám za sebou. Mohu čerpat ze svých zkušeností závodníka, trenéra, pracovitého a otevřeného člověka. Mohu budovat vlatsní značku, protože mám pevné základy. Nástup na závodní plochu je totiž v mnoha ohledech stejný, jako vstup do podnikatelského světa a funguje na podobných principech. A tak jsem byla schopna přenastavit svůj mindset a přístup ke svým službám tak, aby klienti uviděli moji profesionalitu i výsledky a poznali, že jsem člověk, který je provede na cestě z bolesti k polnohodnotnému životu.

ZMĚNA MYŠLENÍ I SLUŽEB

Změna jde vždy ruku v ruce s další změnou. A tak není divu, že když překopete celý pohled na vlastní podnikání, cíle a vize, je třeba změnit také nabízené služby.

A tak se nově oritentuji na dlouhodobou spolupráci, ať už s jedinci či firmami. Ta se mi během loňského roku s klienty osvědčila a jen ta má v mých očích opravdu smysl a dlouhodobý přínos pro obě strany. Spolupracuji pouze s těmi, kdo mají opravdový zájem zbavit se dlouholetých bolestí a pracovat na sobě. Neprodávám svůj čas, ale především svoje letité zkušenosti a know how, účinné a ověřené přístupy i nástroje, které jsem rozvíjela roky.

Zároveň dávám spoustu hodnotného obsahu zdarma, díky kterému může kdokoli posunout vnímání sebe sama, svého těla a jeho fungování tak na vlastní kůži poznat, že prevence je nejlepší lék. Jaké 2 nové služby tedy můžete vyzkoušet?

POHYBOVÁ TERAPIE PRO ODSTRANĚNÍ BOLESTÍ

3 měsíční program, díky kterému ulevíte bolesti, nastavíte nové návyky a konečně poznáte ten pocit svobodného a plně funkčního těla. Osobně i online.

SPRÁVNÝ POSTOJ DÍKY APLIKACI BODYOWNERS

6 týdenní program pro sebevědomý postoj a denní motivace pro rychlou kompenzaci sedavého zaměstání i přetížení ze sportu. 5-15minutová návodná videa se mnou 🙂 pro každý den, do kanceláře i do fitka. Vyzkoušejte 3 cviky zdarma.

NOVÝ MINDSET, NOVÉ JÁ

Jsem stále na cestě. Vždy je co zlepšovat a kam se posouvat. Nyní už však jasně vidím svoje přednosti, mám plán do budoucna, vážím si svojí práce a proto také přitahuji klienty, kteří mají opravdový zájem o svůj well-being, zdravé tělo a aktivní život. A s takovými je radost pracovat.

Díky této roční spolupráci s Jirkou jsem přišla na poslední setkání připravená a sebevědomá. Pochopila jsem, že celý tento proces je nikdy nekončící cesta a za nedokonalost se není třeba stydět. Jsem vděčná za veškerý čas, jiný pohled na věc a sdílení zkušeností, kterých se mi dostalo a už teď se těším na další setkání, na kterém budu moct Jirkovi ukázat výsledky naší společné práce.

MAKEJTE NA SOBĚ, STOJÍ TO ZA TO

A tak bych závěrem ráda motivovala všechny, kteří jsou také na cestě. Ať už za svým businesem nebo zdravým tělem bez bolesti. Najděte si trenéra, který vás povede a jehož přístup vás nutí být lepšími. Veškerá práce stojí za to a na konci čeká zasloužená odměna. V mém případě mentor cvičící v kavárně v centru Prahy jeden z mých nejoblíbenějších cviků na protažení bolavého předloktí a zápěstí.

Vyzkoušet nejoblíbenější cviky mých klientů můžete i vy po zadání emailu a hesla ZDE.
Žijte #bezbolesti.

Vyzkoušej 3 nejlepší cviky z mé aplikace BODYOWNERS zdarma >

Máte názor či dotaz? Sdílejte jej!

%d bloggers like this: