JAK MÁ VYPADAT FIREMNÍ DEN ZDRAVÍ

MAXIMÁLNÍ PÉČE O ZAMĚSTNANCE FIRMY DHL

Včera jsme pod taktovkou Balance centra celý den poskytovali maximální péči v oblasti zdraví & psychiky zaměstnancům DHL.

Tento den zdraví s tématem “home office” měl v mých očích opravdu smysl. Snoubila se zde fyzioterapie, psychologie, podologie, měření zraku, cvičení v kanceláři, masáž i poradentsví ohledně stravy. Smysluplný balíček přesně zaměřený na potřeby člověka 21. století, který si zaměstnanci opravdu užili a odnesli si podstatné informace, souvislosti i zážitky.

Na mém stanovišti se vystřídalo přes 20 klientů. Každý z nich měl opravdový zájem o svůj well-being. Bylo úžasné vidět, jaké pokroky zvládne odhodlaný člověk za tak krátkou dobu.

Individuálně jsme řešili otázky ohledně pohybu a bolesti i to, jak zvlíádnout home offcie. Spousta zaměstnanců si totiž v covid-době pořídila drahé polohovacé stoly, ale nikdo jim bohužel neřekl, jak správně stát.
Společně jsme prošli jejich denní návyky a hledali praktické využití cviků v běžném dni. Někdo si u mně poležel a učil se dýchat, s jinými jsem řešila stereotyp chůze a další chtěli opravit cviky, které používají ve fitku nebo doma. Každý si však odnesl něco praktického, co umí sám použít a zůstat konzistentní. V tom také tkví úspěch zdravého těla bez bolesti.

ZDRAVÍ ZAMĚSTNANCŮ NA PRVNÍM MÍSTĚ

Zdravotní a mentální stav jde ruku v ruce. Úspěšné firmy si uvědomují že firmu tvoří zaměstnanci. A ti nepotřebují drahé vybavení ani milionové prémie. Když se zeptáte, co jim chybí, je to motivace, smysluplné informace a praktické rady. Tak, aby mohli dělat svoji práci dlouhodobě, spokojeně a bez bolesti.

BOLEST ZAD JAKO DŮVOD PRACOVNÍ NESCHOPNOSTI

Bolest zas se od roku 2023 řadí mezi nemoci z povolání. Trpí jí až 80% zaměstnanců a je způsobena převážně sedavým způsobem práce. Tento trend se bohužel nebude zlepšovat, dokud nezařadíme nové pohybové návyky přímo do pracovního prostředí.

Díky celému týmu a především organizátorce Janě Kastnerové za profesionalitu, pohodu a dobrý pocit ze smysluplné práce.

DEJTE SVÝM ZAMĚSTNANCŮM NÁVOD NA ŽIVOT BEZ BOLESTI

Pokud chcete, aby se vaši zaměstnanci cítili dobře a mohli pracovat na maximum, potřebují vědět, jak se o sebe správně starat v kanceláři i na home office. Dopřejte jim tento skvělý benefit, ze kterého mohou těžit celý život.

Díky firemnímu workshopu se naučí novým návykům a mohou je jednoduše aplikovat při své práci. Budou chodit do práce spokojení, odpočatí a s lepší energií. Ocení vaši snahu a budou více pracovat a méně si stěžovat. A to se promítne na celém chodu vaší firmy.

Neváhejte se ozvat a dopřejte sobě i svým zaměstnancům návod pro život bez bolesti. Stokrát se vám to vrátí.

Máte názor či dotaz? Sdílejte jej!

%d bloggers like this: