fbpx

NOVÝ ROK BEZ BOLESTI

VYKROČTE DO NOVÉHO ROKU BEZ BOLESTI 

Další rok je za námi. Odnášíme si z něj mnoho nového, příjemného i bolestivého. To je důležitý životní balanc, který se nemění. Co však s dalším rokem změnit můžeme, jsou naše návyky a péče o vlastní tělo. Tahle změna vám totiž přinese dobrého jako málo co.

Co jste si přáli změnit loni? Pamatujete si to? A dokázali jste to? Pokud ano, museli jste být trpěliví a jít krok za krokem. Pokud jste neuspěli, možná je na čase zkusit právě tuto cestu. Trvale udržitelnou cestu bez bolesti.

NOVÝ ROK, NOVÉ NÁVYKY

Novoroční předsevzetí z 90% nevydrží ani do února. Proto je potřeba najít nový pohled na způsob, jakým žiji každý den a  přenastavit nefungující stereotypy. Zařadit je pomalu a pravidelné do každého dne a nám znýmých činností. To je cesta, která je trvale udržitelná, smysluplná a bezbolestná. Vydejte se na ni se mnou.

PROČ ZAČÍT PRÁVĚ POHYBEM?

Jak nám poslední roky ukázaly, denní návyky jsou naprosto zásadní pro náši celkovou pohodu. Zažili jsme velké změny denního režimu a kdo se nedokázal přizpůsobit, upadl do těžkého období. Spousta z nás zlenivěla, zesmutněla a ztratila chuť do života. A jak víme, počátkem všeho je pohyb. Miliony lidmi a všemi možnými výzkumy i logickým uvažováním máme potvrzeno, že pohyb je lék. Začněte pohybem a vše ostatní půjde snadněji.

POHYB VŽDY POMŮŽE

Přestože právě do pohybu se nám v takovém stavu zrovna nechce, není možné, aby nám po něm bylo hůř. Správným pohybem totiž uvolníme stres i hormony štěstí a protáhneme zkrácené svaly, které nás omezují v pohybu. 

Změna denních návyků, jako každá změna, se nedělá snadno. Ale teď je ten nejlepší čas, protože jsme motivovaní a naše rozhodnutí může se správnou pomocí opravdu uspět.

recenze-aplikace-bodyowners-telo-bezbolesti-cviky-cviceni-prevence-kompenzace-hanka-toufarova-praha-rehab-fyzio-pohyb-bezbolesti-nejlepsi-kurz

NOVÝ ROK, NOVÉ TĚLO

Každoročně si spousta z nás přeje konečně zhubnout, začít s novým koníčkem nebo konečně vypadat tak, jak jsme si vždy přáli. Tento sen však bez akce velmi brzo skončí a za rok se ocitneme znovu na stejném místě.

Proč tento způsob nefunguje?

Myslíme si, že to půjde hned. A vybíráme cesty, které slibují nejrychlejší a nejdrastičtější výsledky. Jenomže taková řešení nikdy nefungují.
Diety, drsné tréninky, na které tělo není připravené nebo extrémní podmínky nejsou udržitelné. A proto potom spadneme ještě hloubž, než kde jsme začínali. Ztratíme více času i peněz, zabijeme nadšené očekávání a pak se z toho sbíráme dvakrát tak dlouho.

NOVÝ ROK, NOVÉ JÁ

Udělejte to letos jinak. Zapracujte na sobě způsobem, který budete schopni udržet. Stanovte si cíl, který letos chcete dosáhnout a běžte za ním krok za krokem. Dejte tělu i sobě čas, aby si zvyklo na nový pohyb a získejte nejen krásné a silné, ale především funkční tělo.

Tělo, které vám dovolí lyžovat, běhat, zavázat si tkaničku na jedné noze a dělat vše, co je pro nás důležité. Někdy totiž stačí opravdu málo. Trošku vytočit chodidlo, lehce pohnout pánví nebo opomenout určitý sval a řetězení bolesti začíná. Vyhněte se jí. Cvičte, kompenzujte, poznejte potřeby svého těla.


VZYKOUŠEJTE POHYB BEZ BOLESTI

Vyzkoušejte lekci zdarma
Nechte se vést a vyzkoušejte, co vaše tělo umí a neumí.  Zažijte vedení lektora, kterému záleží na tom, abyste cvičili správně a chápali, proč dané pohyby děláte. A potom se zeptejte sebe sama, jak vám je.

 

Jeslti cítíte svaly, o kterých jste ani dříve nevěděli, nebo jste cvičili cvik, který znáte roky ale až nyní víte, že jste jej provedli správně, jesltiže vám je lépe a v takovém cvičení vidíte smysl, máte mnoho možností, jak v něm pokračovat.

1. PŘIDEJTE SE NA ONLINE LEKCE

Hodina cvičení, jednou nebo dvakrát týdně. Každé pondělí a středu v 18:00. Odkudkoli. Pravidelně, společně, smysluplně.

Přidejte se k oblíbeným skupinovým lekcím, díky kterým probudíte a protáhnete celé tělo. Během kurzu si vyzkoušíte desítky cviků, zlepšíte nejen svůj pohyb, ale také znalosti. Získáte motivaci ze strany komunity, která společně buduje zdravé tělo. 

Nezáleží na tom, zda jste vrcholový sportovec, aktivní seniorka nebo zaneprázdněná manažerka. Na každé lekci si vybíráte úroveň cviků dle vlastních možností. Někdy vás lekce nakopne, jindy uvolní a vždy spolehlivě narovná. Klienti lekcí si pochvalují především to, že opravuji nejčastější chyby, podporuji k delším výdržim a hlubšímu napojení na svoje pocity. 

Přihlášky do  aktuálního kurzu končí 3.1. 2023, tak se registrujte raději hned.

2. DOPŘEJTE SI INDIVIDUÁL

Trápí vás bolest? Už dlouho nemůžete pohnout ramenem, omezují vás kyčle nebo bolest zad? Ať je to cokoli, důležité je najít příčinu bolesti a tu pomocí dobře zacílených cviků odstranit. Potom postupně protáhnout a posílit celé tělo a těšit se z aktivníh životu. bez bolesti. A k tomu je nutný osobní přístup.

Tímto způsobem přistupuji ke svým klientům. Individuálně a s ohledem na jejich potřeby i budoucnost. Ať už chcete zhubnout, začít běhat maraton nebo přežít sedavé zaměstnání bez zranění a bolesti, je důležité postavit správné základy a nastavit správné pohybové návyky.

S tím vám pomohu na individuální konzultaci  a na pohybové terapii

3. STÁHNĚTE SI CVIKY DO MOBILU

Pokud vás více než 15 minut cvičení zatím děsí, začněte opravdu pomalu a šetrně. Stáhněte si nejúčinnější cviky přímo do telefonu a cvičte kdykoli se vám to hodí. Videa mají pouze 5-15 minut, takže je snadno zařadíte do každého dne. 
Tuto aplikaci jsem vytvořila pro všechny, kteří nestíhají a přesto cítí, že potřebují zlepšit držení těla. Rychlým a efektivím způsobem se tak naučíte dělat vědomé pauzy, protáhnout tělo a kompenzovat přetížení.

V ROCE 2023 SPOLEČNĚ BEZ BOLESTI

Záleží mi na tom, abychom více vnímali vlastní tělo a převzali odpovědnost za svoje zdraví.

Věřím, že tímto způsobem jsme schopni předejít mnoha bolestem, zraněním a operacím  a více se spoléhat sami na sebe.
A když jsme vědomější, jinak přemýšlíme o tom, co děláme. Získáváme zdravé sebevědomí a jako společnost máme větší šanci nenechat za sebe rozhodovat druhé. Správný pohyb je zkrátka cesta ke svobodě.

Proto budu v dalším roce v této misi pokračovat. Přesvěčte se o tom, že správný a pravidlený pohyb je prostě lék.

Přidejte se k mé skupině na facebooku nebo mě sledujte na IG a inspirujte se denními tipy, cviky a láskou k pohybu #bezbolesti.

Těším se na vás v Novém roce!
Hanka

2022-2023-online-lekce-kurz-cviceni-hanka-toufarova-pohyb-bezbolesti-prevence-kompenzace-bolest-pravidelne-trenink-postava-postura-postoj-navyky-peceotelo-telo-cvik-cviky-cvicime-doma-novyrok-predsevzeti

Máte názor či dotaz? Sdílejte jej!

%d bloggers like this: