fbpx

ZAČÍTÁNE? CVIČTE DOMA

Cvičení doma dle videí je čím dál populárnější formou aktivního odpočinku. Jak si však vybrat to správné cvičení a neublížit si?

Za poslední 3 roky vziklo spoustu online kanálů, youtube videí a profilů, které se cvičení doma věnují. Já sama vedu pravidelné lekce a vytvářím online kurzy od prvního dne covid-karantény. A během krátké doby jsem přišla na to, jak vést klienty na dálku a udržet kvalitu lekce.

ČÍM SE LIŠÍ ŽIVÉ A ONLINE LEKCE?

Rozdíl je především ve vedení lekcí. Zatímco na živé lekci spoléháte na to, že vás lektor opraví a většinu pohybů obkoukáte, na online lekci je to jinak. Je potřeba hodně vysvětlovat, opravovat, vést. A když máme správného insturktora, může pro nás být online lekce dokonce přínosnější.

Změnila jsem tedy způsob vedení tak, aby měl klient na druhé straně obrazovky pocit, že jsem s ním v místnosti. podrobně vysvětluji, opravuji, navádím a připomínám. Vše tak, aby klient cítil a vnímal vlastní tělo. A to je největší benefit, který moji klienti uvídejí. Rychleji se učíme, více se vnímáme, jsme vědomější. Pokud tedy patříte do skupiny odpůrců online pohybu, čtěte dál a možná změníte názor.

NEJ DŮVODY CVIČENÍ ONLINE

Důvodů, proč se stovky klientů rozhodlo po znovuotevření fitness center a sportovišť zůstat u cvičení online formou, je mnoho. Vypíchla jsem pro vás ty nejčastější.

  1. Flexibilita: Online kurzy cvičení vám umožní cvičit kdykoliv a kdekoliv. Zvládnete tedy nastavit pravidelnost i při nabitém harmonogramu a rychlém životním stylu.
  2. Komfort: Cvičení doma je mnohem pohodlnější než cvičení v tělocvičně nebo na veřejném místě. Můžete si vybrat pohodlný outfit, nastavit si příjemné prostředí, pustit si hudbu a především se soustředit pouze na sebe.
  3. Dostupnost: Online lekce jsou cenově dostupnější než lekce v tělocvičně nebo s osobním trenérem. Také jsou k dispozici celosvětově, což vám umožňuje cvičit pravidelně s jedním trenérem.
  4. Pravidelnost Cvičíte v bezpečí svého domova, takže ať se stane cokoli, nevypadnete z rytmu. Po zkušenosti s pandemií již víme, jak moc důležité je udržet pravidelnost a dobrou náladu.
  5. Personalizace: Díky ověřeným programům máte možnost pustit lekci, na kterou máte právě chuť. Pomalejší protažení nebo energická 15minutovka? Tímto způsobem procvičíte celé tělo s ohledem na vaše momentální potřeby.

Celkově je online cvičení skvělou možností pro ty, kteří chtějí cvičit pohodlně, bezpečně a flexibilně v domácím prostředí.

CVIČENÍ S VLASTNÍ VAHOU TĚLA

Dalším benefitem těchto lekcí je, že nepotřebujete pomůcky. Vystačíte si s vlastní vahou těla a případně využijeme zeď, pásek od kalhot nebo židli. Zkrátka to, co máme běžně doma a tak, abychom mohli cvičit opravdu kdykoli a kdekoli.

Cvičení s vlastní vahou těla zahrnuje cvičení, které využívá tělesné hmotnosti člověka. Zde jsou některé z hlavních výhod cvičení s vlastní vahou těla:

  1. Základ: Proč zvedat činky, když neuzvednu sebe? Cvičení s vlastní vahou je naprostý základ jakéhokoli pohybu a sportu. Naučí nás ovládat vlastní tělo a umět jej správně používat.
  2. Flexibilita: Cvičení s vlastní vahou těla může být prováděno kdekoliv, kdykoliv, bez potřeby drahého vybavení nebo tělocvičny.
  3. Úspora času a financí: Nemusíte investovat do nákladného vybavení nebo do členství v tělocvičně, což ušetří čas i peníze, stejně jako cesta do fitka.
  4. Variabilita: Cvičení s vlastní vahou těla vám pomůže rozvíjet sílu a vytrvalost, zlepšit flexibilitu a posílit celkovou stavbu těla. Existuje nesčetné množství různých cviků a pohybů, takže vás cvičení nikdy nebude nudit.
  5. Bezpečnost: Cvičení s vlastní vahou těla poskytuje menší riziko zranění, než pokud by se používaly závaží, protože je odpor přirozený a přizpůsobuje se hmotnosti a schopnostem jednotlivce.

K AKTIVNÍMU ŽIVOTU BEZ BOLESTI

Začínáte se cvičením? Nebo často cestujete a chcete udržet pravidelnost? Cvičte díky programům, které jsem vytvořila přímo pro potřeby těla v dnešní době. Povdu vás do každého cviku a opravím tak, jako bych byla přímo vedle vás.

Dejte šanci online cvičení, soustřeďte se pouze na sebe a svoje tělo a sledujte, jak brzy přijdou vysněné výsledky. Pružné a protažené tělo i správný postoj získáte díky těmto programům. Přidejte se k nám.

Máte názor či dotaz? Sdílejte jej!

%d bloggers like this: