BEZ STRESU A BOLESTI DÍKY POHYBU

NEUMÍŠ MEDITOVAT? NEBAVÍ TĚ JÓGA? NENACHÁZÍŠ KLID A ÚLEVU? POUŽIJ SVOJE TĚLO A VYZKOUŠEJ VĚDOMÝ POHYB

Také na sobě pozorujš narůstající stres, neschopnost se uvolnit a neustálé nepříjemné pocity po těle? Zastav se a uvědom si, jak používáš svoje tělo. Jak sedíš, stojíš, chodíš, dýcháš. Děláš to vědomě? A co to vlastně znamená?

VĚDOMÝ POHYB

Vědomý pohyb je takový, který si uvědomujeme a při kterém ovládáme vlastní tělo. Vezmeme si za příklad chůzi. Chůze jako taková není vědomá, pokud u ní telefonujeme, jíme, nevšímáme si okolí a nejsme si vědomi techniky chůze. Může být tedy více škodlivá než přínosná, protože u ní nasekáme mnoho chyb. Když však jdeme vědomě, soustředíme se na každý krok, používáme paže, správně dýcháme a jsme si vědomi okolí, jedná se o meditativní a zdraví prospěšnou aktivitu.

To stejné lze aplikovat na jakýkoli pohyb a sport. Pokud cvičím ve fitku ale jen bezmyšlenkovitě opakuji cviky z YT videa, můj trénink bude mít poloviční efekt. Pokud však vím, co cvičím a myslím na svaly, které daným cvikem aktivuji či protahuji, moje snaha bude mít maximální výsledky.

Jak vědomý pohyb učím si můžeš vyzkoušet 15.-17.8. na minitréninku ZDARMA.

Tímto vědomým způsobem zaručíme správnost provedení cviků, předejdeme zraněním i bolestem spojeným se špatnými pohybovými stereotypy a zároveň si budeme plně vědomi svého těla a pocitů. Cviky tedy nemusí být extra náročné, ale jsou maximálně efektivní. Naše snaha tak bude mít konečně trvalé výsledky.

ULEV TĚLU DÍKY POHYBU

Pohyb tu není jen pro budování vysněné postavy. Pohybem můžeme odstranit bolest, ulevi stresu i uloženým emocem. A právě to je ta nejlepší cesta k trvale zdravému tělu a klidné mysli. Jak jsem na to přišla? Dlouhými roky špatného a asymetrického pohybu.

Dříve pro mě měl sport a pohyb jediný cíl. Vyhrát závody. I přes hodiny a hodiny dřiny, litry slz a kýble potu, neustálé skákání, běhání, klikování, švihání, protahování, jsem se naučila s tělem vědomě pracovat až v dospělosti. Hýbat se ekonomicky, kompenzovat a bezbolestně protahovat.

NAJDI POHYB, KTERÝ TI DÁVÁ SMYSL

Nejdůležitější je najít aktivitu, která ti dává smysl a chceš ji dělat pravidelně. Pokud tě baví tanec nebo tě lákají bojové sporty, určitě to vyzkoušej. Pokud jsi introvert, objev krásu online lekcí a cvič doma. A pokud naopak potřebuješ podporu skupiny a dostaneš ze sebe víc mezi ostatními, vyber si skupinovky ve fitku. Každopádně neodsuzuj pohyb jen proto, že tě na základce nebavilo hrát pořád dokola fobal nebo běhat přespolňáky. Chuť na pohyb se během života mění jako chuť k jídlu. A každé období má to svoje .

KLÍČEM JE PRAVIDELNOST

Klíčem ke šťastnému tělu i mysli je rozhodně pravidelnost. Takže ať už si vybereš jakoukoli aktivitu, nedělej si na ni čas jednou za rok, ale několikrát týdně. Zpravidla trvá 3 týdny, než si vytvoříme návyk a ještě o něco déle, než začneme změnu pociťovat ve větší míře. Dej tomu čas, uvědom si, že jsi zrvona v pozici dítěte a zkoušíš nové věci. Chce to disciplínu, občas se přemluvit, ikdyž se ti nechce a vytrvat. Jakmile uvidíš, jaké benefity to do tvého života přináší, nebudeš mít už nikdy důvod přestat.

bezbolesti-bolest-cviky-fyzioterapie-praha-praha7-cvicime-rehabilitace-diagnostika-lekce-kurz-cviceni.pohyb-pohybova-terapie-telo-kompenzace-prevence-zdravi-sport-pece-o-sebe-konzultace-srovnani-zada-kycle-kolena-ramena-hanka-toufarova-praha-individualni-lekce-terapie-konzultace-praha

VĚDOMÝ POHYB BEZ BOLESTI

Já jsem propadla vědomému pohybu před 3 lety. Za svůj život jsem absolvovala spoustu různých pohybových kurzů, školení, směrů a metod. Všechny tyto aktivity mi v určité době dávaly smysl. Ale až tento přístup mě naučil opravdu PŘEMÝŠLET o těle. Všímat si svých pohybových návyků a měnit je. Cvičit vědomě, odstranit chronické bolesti kolen, srovnat záda a milovat stretching.

Možná to ze začátku není nejzábavnější cvičení na světě. Ale ten pocit a posun, které mi dává každá lekce, převálcovalo na nějakou dobu všechny ostatní sporty. Mám mnoho známých, kteří ví, co dělám a jak o těle přemýšlím a přesto začnou po dvacetiletech nicnedělání raději sami běhat, než aby svému tělu věnovali potřebnou přípravu a zeptali se, jak na to. Po pár měsících si samozřejmě stěžují, že je něco bolí nebo že u této aktivity nevydrželi.

Já jsem naopak vědomě snížila počet svých tréninků i zvedaných vah a vrátila se dobrovolně k základům. Konečně našla způsob, jak napravit přetížení ze sportovního aerobiku a zároveň zařadit pohyb zpět do svého života. 

Aplikace-bodyowners-cviceni-online-kurz-zdrave-telo-zada-ramena-kycle-kolena-pater-prevence-kompenzace-cviceni-online-denne-motivace-trenerka-lektorka-instruktorka-hanka-toufarova-prvni-aplikace-pro-zivot-bezbolesti-bolest-navyky-pomoc-uleva-cvicime-telo-zdravetelo-zdravyzivotnistyl-nastroj-apka-bodyownersapp-pohybove-kurzy-kurz-online-lekce

JDE TO ONLINE(?)

A teď to nejlepší. Za poslední roky jsem odcvičila stovky online lekcí. Mám nekonečný zásobník cviků, které srovnají a protáhnout tvoje tělo. Vím, jak tě navést do každého cviku a jak opravit nejčastější chyby. A právě díky online lekcím můžeš i ty získat správné pohybové návyky, ulevit bolesti, uvolnit nahromaděný stres a budovat zdravé a funkční tělo.

Neber tělo jako samozřejmost, protože ačkoli je dokonalé a má sebeléčitelské schopnosti, pokud se mu dostatečně a správně nevěnujeme, chátrá a dá nám to dřív nebo později najevo. Investuj do něj a nauč se s ním komunikovat, pracovat a spokojeně žít. Najdi jakýkoli způsob ti vyhovuje a dej tomu stejnou váhu, jakou dáváš své práci, svému domovu, svým koníčkům, svému šatníku. Stojí to za to.

CHCEŠ MOBILNÍ TĚLO? CVIČ SE MNOU

Od září opět probíhá kurz pravidelných online lekcí. Cvičíme každé pondělí a středu v 18:00 a ten pocit po každé lekci se nedá popsat. To musíš zkusit. Jednodušší a levnější už to být nemůže. Tak mrkni na více info a registruj se ještě dnes.

NEVYHOVUJE TI TENTO ČAS?

Stáhni si cviky přímo do mobilu! Krátká jednoduchá kompenzační videa i hodinové lekce stretchingu a mobility můžeš mít na jedno kliknutí vždy po ruce. Ty nejlepší cviky, které sama používám, jsem vložila do programů mobilní aplikace BODYOWNERS APP a budu tak tvou trenérkou na dálku. Mrkni na programy a benefity, které aplikace nabízí a začni ještě dnes.

Máte názor či dotaz? Sdílejte jej!

%d bloggers like this: