JAK NA PODZIMNÍ DEPRESI A ÚNAVU

Jak se vyhnout podzimní depresi? Představím ti nejlepší tipy a techniky, které zvládneš zařadit do svého života ihned a předejít tak únavě.

Předejdi špatné náladě, ulev stažnému tělu a užij si letošní podzim v klidu a pohodě.

Podzim je roční období s mnoha krásami: listy, které se barví do tónů ohně, svěží vzduch a jedinečné světelné podmínky, které nabízejí nádherné scenérie. Avšak, jak dobře víme, pro mnohé z nás je také obdobím, kdy se cítíme méně veselí, trochu méně energičtí. Lékaři označují tento jev jako “podzimní depresi” a ovlivňuje mnoho z nás až do té míry, že se nám může zdát, že jsme se dostali do spirály úzkosti a smutku.

Přesto mám pro tebe dobrou zprávu. Skrze přírodu a jednoduché návyky pro očistu mysli a těla se můžeme tomuto období melancholie vyhnout a užít si tento čas s radostí a optimizmem. Tělo je schopné se uzdravit samo, pokud mu poskytneme správné prostředky. První krokem je vždy zdravá strava bohatá na vitamíny a minerály. K tomu je důležité doplnit dostatečný pohyb a cvičení, které uvolňují endorfiny a mají pozitivní vliv na naše tělo i mysl. A hlavně v tom všem nezapomenout vědomě dýchat. V tomto článku ti představím praktické návody a nástroje, jak toho dosáhnout.

UMĚNÍ SPRÁVNÉHO DECHU

stres-unava-energie-online-cviceni-cvicime-cvicim-doma-cvicenie-kurz-onlinekurz-telo-zdravetelo-postoj-postava-zena-prozeny-zeny-tipy-rady-rehabilitace-fyzio-fyzioterapie-relaxace-relax-uleva-bolesti-bolest-svaly-sval-trenink-trenerka-trenujeme-cvicdoma-cvik-pobyb-rameno-zada-pater-nohy-zadek-bedra-krk-fascie-zivotnistyl-zdravi-sebelaska-sebedeomi-hanka-toufarova-recenze-firmy-zdravafirma-firma-business-benefit-cvicenidoma-doma-cvicim-pohyb-radost-uleva-bolesti-stres-napeti-energie

Co se stresem? Vydýchej to! Zní to možná překvapivě, ale věř mi, že i tak základní věc, jako je dýchání, může mít obrovský vliv na naše každodenní životy.

Správné dýchání je důležité z mnoha důvodů. Nejenže nás to může udržet klidnými a soustředěnými během stresových situací, ale také to může zlepšit naši fyzickou kondici a celkovou zdravotní pohodu.

Když se cítíme přepracovaně, vystresovaně nebo sklíčeně, doporučuji techniku tzv. břišního neboli diafragmatického dýchání. Je jednoduchá a efektivní a zvládneme ji kdekoli. Můžeme ale nemusíme zavírat oči. Soustředíme se na sebe, s nádechem se snažíme naplnit břicho vzduchem a s každým výdechem necháme odejít veškeré napětí, obavy a bolesti. Pomalu zklidníme a prohloubíme dech a opakujeme dle potřeby.
Tuto techniku můžeš využít před pracovní schůzkou nebo stresovým rozhovorem ale také skvěle funguje večer na klidný spánek.

JAK PŘEŽÍT PODZIM DÍKY POHYBU

Mou oblíbenou technikou, jak vypustit stres a napětí je pohyb. Tanec v kuchyni, trénink v posilovně, procházka parkem. Je jedno, jakou aktivitu zvolíš. Ale ja zaručené, že ti po ní bude líp. Fyzicky i psychicky. Jak ale pohyb trvale udržet a neztratit se v kolečku únava – zranění – bolest?

online-cviceni-cvicime-cvicim-doma-cvicenie-kurz-onlinekurz-telo-zdravetelo-postoj-postava-zena-prozeny-zeny-tipy-rady-rehabilitace-fyzio-fyzioterapie-relaxace-relax-uleva-bolesti-bolest-svaly-sval-trenink-trenerka-trenujeme-cvicdoma-cvik-pobyb-rameno-zada-pater-nohy-zadek-bedra-krk-fascie-zivotnistyl-zdravi-sebelaska-sebedeomi-hanka-toufarova-recenze-firmy-zdravafirma-firma-business-benefit-cvicenidoma-doma-cvicim-pohyb-radost-uleva-bolesti-stres-napeti-energie

TIP Č. 1: MENŠÍ ALE TRVALÉ CÍLE

Je těžké najít motivaci k pohybu, když je venku chladno a vlhko. Ale pamatuj, že
pravidelný pohyb je klíčem k dobré náladě a zdraví. Ať už preferuješ posilovnu, naše společné lekce nebo procházky, každý krok se počítá. Zkus si stanovit menší cíle, jako
je půlhodinová procházka,krátké protažení během dne nebo patnáctiminutovka příjemného protažení. A drž se toho. Klíčem k úspěchu je totiž pravidelnost.

TIP Č. 2: ÚLEVA STRESU A NAPĚTÍ

Stres nás poslední dobou doslova požírá. Přestaň žít v neustálé tenzi a najdi si čas
na relaxaci a odpočinek. Opět nepotřebuješ celou hodinu. Začni pětiminutovkami.
Dýchání, meditace nebo jednoduše poslouchání oblíbené hudby dělá divy. No a ten nejlepší způsob je samozřejmě pohyb. Vytřepat, vyskákat, vydýchat, vytancovat. Hlavně nevypadnout z rytmu. Krátké rychlé tipy na každý den najdeš zde.

TIP Č. 3: JAK NEPROPADNOUT PODZIMNÍ DEPRESI

Spoj radu č. 1 a č. 2 a máš to! Pravidelná a dlouhodobá práce na klidné mysli a mobilním těle je cestou ze špatné nálady, stresu i bolesti. Možná se zdá jednodušší vzít si na bolest hlavy prášek, bolavé koleno zatejpovat a popřít všudypřítomné napětí. Ale to jsou pouze dočasná řešení, která pouze prohlubují skutečný problém a ubírají ti čas, kdy můžeš žít skutečně naplno.

CHEŠ ZAČÍT HNED?

Cítíš se motivovaně a chceš udělat první krok? Teď je ten nejlepší čas. Mám pro tebe hned dvě možnosti.

1. NASKOČ DO KURZU

Přílišné zatížení v tomto období vnímáme všichni. Jak se k tomu postavíme však záleží na každém z nás. Mně a mým klientům k udržení dobré nálady a dobrého pocitu v těle pomáhají pravidelné lekce rozmanitého pohybu. Protažení, relaxace, soustředění se na dech, posílení svalů i zlepšení stability. Lepší pocit po každé lekci a trvale viditelné výsledky jsou to, co nás motivuje pokračovat. A ty máš nyní možnost se přidat.

Kurz probíhá 2.10. – 20.12. 2023 a cvičíme každé pondělí a středu v 18:00. Připojíš se odkudkoli z pohodlí domova nebo dovolené. Nezáleží na tom, zda jsi začátečeník nebo pokročilý. Vždy ti ukážu různé úrovně cviku a ty si vybereš dle aktuálních možností. Tímto způsobem konečně nastavíš pravidelnost a zlepšíš pocit ze svého těla. Tak co, jdeš do toho? Jednodušší už to nebude. Mrkni na více info a registruj se do kurzu.

2. SROVNEJ POSTOJ

Nevyhovuje ti čas pravidelných lekcí? Nebo hledáš rychlejší cviky, které ti pomohou srovnat postoj a zlepšit držení těla? Tento program jsem vytvořila právě pro tebe. Šesti týdenní výzva, která ti pomůže nastavit nové návyky, ulevit bolestem zad i ramen a ulevit napětí se jmenuje POSTOJ. Najdeš ji v mé aplikaci BODYOWNERS APP.

Doufám, že ti tyto tipy pomohou prožít krásný a energický říjen. A připomenou ti, že každé roční období má své kouzlo. I podzim může být plný radosti a dobrodružství, stačí jen správně využít jeho potenciál.

Máte názor či dotaz? Sdílejte jej!

%d bloggers like this: